Úrady práce, sociálnych vecí a rodiny vyplatili od polovice minulého roka inflačnú pomoc vo výške takmer 110 miliónov eur. V rámci prvého balíka pomoci, kde štát vyplácal jednorazovo 100 eur pre rodiny s deťmi či poberateľov pomoci v hmotnej núdzi, vyplatili úrady práce ľuďom celkovo 99 miliónov eur. V druhom balíku vyplatili ďalším skupinám ľudí dodatočných desať miliónov eur. Najviac prostriedkov z prvého balíka smerovalo do okresov Prešov, Košice-okolie a Žilina. Z druhého balíka vyplatili najvyššiu pomoc do domácností v okrese Košice-okolie.
Zdroj: TASR
Branislav Grman Foto: TASR