O voľbu poštou zo zahraničia požiadalo v prvých dňoch približne 4000 voličov. Žiadosť je možné podať elektronicky alebo listinne. Na Ministerstvo vnútra musí byť doručená najneskôr 9. augusta. Volič, ktorý nemá trvalý pobyt na území Slovenskej republiky, môže voliť len poštou. Voľba poštou je určená aj pre voličov s trvalým pobytom na Slovensku, ktorí sa v čase volieb budú zdržiavať v cudzine. Na podanie žiadosti je potrebné vlastniť platný slovenský občiansky preukaz alebo platný slovenský cestovný pas. Elektronicky je možné podať žiadosť o voľbu poštou prostredníctvom novej elektronickej služby, ktorá je dostupná prostredníctvom webu MV SR, ako aj ústredného portálu verejnej správy. Voľby do Národnej rady SR budú v sobotu 30. septembra.
Zdroj: TASR