Ak by sa voľby do Národnej rady SR uskutočnili začiatkom júna, vyhrala by ich strana Smer-SSD so ziskom 19 percent hlasov. Nasledovali by Hlas-SD s vyše 17 a Progresívne Slovensko s takmer 14,5 percentami. Vyplýva to z prieskumu agentúry Ako pre reláciu Na hrane televízie Joj. Štvrtá v poradí by skončila Saska s takmer 8 percentami, nasledovalo by OĽANO a priatelia s vyše 7 a Republika so siedmimi percentami. Do parlamentu by sa dostali aj KDH a hnutie Sme rodina. Prieskum sa robil od 6. do 9. júna na reprezentatívnej vzorke 1000 respondentov.
Zdroj: TASR
Branislav Grman Foto: TASR