Reexportom liekov sa zaoberá prokuratúra

Reexportom liekov sa zaoberá prokuratúra

Podozrením na nelegálny reexport liekov zo Slovenska do zahraničia sa zaoberá Krajská prokuratúra Banská Bystrica. Zo Slovenska sa mali od februára do apríla podľa Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv vyviezť lieky v hodnote približne 4,1 milióna eur. Išlo prevažne o cytostatiká, imunosupresíva a imunoglobulíny. Vývoz liekov zaznamenali v 17 lekárňach v Bratislavskom, Nitrianskom, Banskobystrickom, Prešovskom a Košickom kraji.

Zdroj: TASR

Ingrid Slaninková Foto: TASR

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame