Predseda vlády SR Ľudovít Ódor navštívil Univerzitný vedecký park Technicom v Košiciach, kde diskutoval s odborníkmi o tom, ako spomaliť trend odchodu mladých Slovákov do zahraničia. Podľa aktuálnych štatistík na zahraničné vysoké školy odchádza študovať až 22 % Slovákov, zatiaľ čo v ostatných krajinách EÚ sú to priemerne len 4 % zo študentov.
Vláda preto prijíma opatrenia, vďaka ktorým bude možné tento negatívny trend zmeniť.
Zdroj: TASR
Ingrid Slaninková Foto: TASR