Ocenenie Úradnícky čin roka 2022 získal vzdelávací tím Národnej banky Slovenska (NBS) za zvyšovanie finančnej gramotnosti prostredníctvom projektu s názvom 5 peňazí. Víťazný tím pomáha ľuďom z vylúčených komunít a školí mentorov, ktorí pracujú s chudobnými rodinami. Poskytuje tiež praktickú pomoc pre zasiahnuté rodiny.
Ocenenie získal tím v zložení Denisa Francanová, Bohuslava Brenkusová, Agáta Lešková a Jakub Keračík, ktorý vedie Roman Fusek.
Úradnícky čin roka organizuje Inštitút pre dobre spravovanú spoločnosť v spolupráci s Klubom úradníkov dobrej vôle. Cieľom ocenenia je poukázať na príbehy úradníckych kolektívov, ktoré prispievajú k zlepšovaniu verejných služieb na Slovensku.
Zdroj: TASR
Iveta Michalíková Foto: TASR