Hovorili o situácii v Rusku a Bielorusku

Hovorili o situácii v Rusku a Bielorusku

Prezidentka Zuzana Čaputová telefonovala s poľskou hlavou štátu Andrzejom Dudom o situácii v Rusku a Bielorusku. Venovali sa možným dôsledkom vývoja situácie na východnú hranicu Severoatlantickej aliancie. Zhodli sa, že aj keď Poľsku ani Slovensku žiadne bezprostredné nebezpečenstvo nehrozí dianie treba naďalej veľmi pozorne sledovať. O situácii v Rusku je priebežne informovaný aj premiér Ľudovít Ódor, a tento týždeň zasadne aj Bezpečnostná rada SR. Pripomeňme, že šéf Vagnerovej skupiny Jevgenij Prigožin sa v sobotu (24. 6.) s pomocou svojich jednotiek pokúsil zvrhnúť ruské vojenské velenie a vydal sa smerom k Moskve. V sobotu večer sa však situácia upokojila.

Zdroj: TASR

Iveta Michalíková Foto: TASR

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame