Slovenské národné múzeum (SNM) obhájilo začiatkom júna štatút akreditovaného vedecko-výskumného pracoviska. Osvedčenie o spôsobilosti vykonávať vedu a výskum získalo z Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu na šesť rokov. Múzeum pripomína sa prvýkrát stalo takto vysoko hodnoteným vedecko-výskumným pracoviskom v roku 2011, ako jedna z prvých organizácií v zriaďovateľskej pôsobnosti Ministerstva kultúry. Podľa generálneho riaditeľa SNM Branislava Panisa je akreditačný proces, v ktorom komisia hodnotí údaje o vedeckých publikáciách, vedecko-výskumných úlohách a grantoch vrátane citácií v domácich a zahraničných publikáciách, náročný. O to viac ich teší opakované obhájenie štatútu vedecko-výskumného pracoviska.
Zdroj: TASR