Slovenský minister vnútra Ivan Šimko na pondelkovom rokovaní so svojím rakúskym partnerom Gerhardom Karnerom vo Viedni ocenil spoluprácu s Rakúskom v potláčaní nelegálnej migrácie, čomu podľa neho nasvedčujú úspešné spoločné akcie pri rozkladaní prevádzačských sietí. V prihraničnej oblasti pôsobia na oboch stranách zmiešané hliadky. Slovensko podľa Šimka nelegálnu migráciu dlhodobo aktívne rieši. Ako dodal, problém predstavujú ľudia, ktorí prichádzajú do schengenského priestoru a zostávajú v ňom. Šimko zdôraznil, že SR je tranzitnou krajinou, preto je dôležité riešiť problematiku najmä na európskej úrovni. Informoval, že migrácia neznamená pre Slovensko bezpečnostný problém, keďže doteraz neboli zaznamenané žiadne vážnejšie incidenty a ani jeden trestný čin v súvislosti s migrantmi.
Zdroj: TASR