Európska únia v najbližších rokoch investuje do rozvoja dopravy na Slovensku ďalšie desiatky miliónov eur. Ide o peniaze z Nástroja na prepájanie Európy, ktoré na úspešné projekty prideľuje priamo Európska komisia. Predstavujú investíciu navyše k už prideleným eurofondom a smerujú najmä do udržateľných módov dopravy. Podľa ministra dopravy Pavla Lančariča úspešných bolo šesť nových projektov za viac než 27 miliónov eur a už teraz pripravujú projekty aj do ďalších výziev v rámci Nástroja na prepájanie Európy. V rámci dopravy má Slovensko možnosť získať až 497 miliónov eur z takzvanej kohéznej obálky, ďalšie zdroje môžu kvalitné projekty získať zo všeobecnej obálky, z ktorej čerpajú najmä nadnárodné projekty.
Zdroj: TASR