Minister vnútra Ivan Šimko vníma otázku migrácie, a to ako legálnej, spôsobenej vojnou Ruska na Ukrajine a príchodom osôb na naše územie, tak ako aj neregulárnu migráciu ako prioritu. Práve z tohto dôvodu v stredu navštívil dve zariadenia v pôsobnosti ministerstva vnútra. Prehliadol si fungovanie Humanitárneho centra v Gabčíkove, stretol sa s pracovníkmi migračného úradu, ktorí na mieste koordinujú chod zariadenia. V centre pôsobí niekoľko neziskových organizácií, ktoré deťom a dospelým zabezpečujú napríklad aj kurzy slovenčiny. Minister Šimko následne navštívil Útvar policajného zaistenia v Medveďove, kde sa zaujímal o prácu policajtov Úradu hraničnej a cudzineckej polície. Minister vnútra sa stretol aj s policajtmi vykonávajúcimi službu v spoločných zmiešaných hliadkach v Komárne. Tieto hliadky sú dôležité pre posilnenie spolupráce medzi Slovenskom a Maďarskom v súvislosti s migráciou na tzv. "západobalkánskej trase".
Zdroj: TASR