Poslanci Národnej rady SR stredajším hlasovaním ukončili poslednú riadnu schôdzu v tomto volebnom období. Harmonogram už neráta s ďalšou riadnou schôdzou. Naplánovaná je zatiaľ len slávnostná schôdza 1. septembra pri príležitosti Dňa Ústavy SR. Rokovať sa však môže aj mimoriadne. Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) už avizoval, že mimoriadnu schôdzu s návrhom na jeho odvolávanie zvolá 4. júla.
Iniciovali ho poslanci pôsobiaci v mimoparlamentnej strane Demokrati. Vyzbierali potrebných 30 podpisov na zvolanie takejto schôdze. Návrhom na odvolanie Kollára reagujú na kauzu fyzického napadnutia jeho expartnerky. Šéf parlamentu priznal, že ju pred 12 rokmi udrel potom, keď ohrozila ich dieťa. Odmietol však jej ďalšie obvinenia, za ktorými vidí kampaň na jeho očiernenie. Šéfa parlamentu vyzvali na odstúpenie viaceré strany. Kollár z funkcie odísť nemieni.
Zdroj: TASR