Prezidentka Zuzana Čaputová sa v stredu stretla s veľvyslancami členských krajín Európskej únie (EÚ). Hovorili najmä o aktuálnych témach spojených s klímou, migráciou a tiež s právnym štátom. Ako ozrejmila hlava štátu, práve na tieto oblasti sa vo veľkej miere sústredilo aj polročné predsedníctvo Švédska v Rade EÚ, ktoré sa tento mesiac končí.
Diskutovali aj o bezpečnosti a zahraničnej politike, najmä v súvislosti s vojnou na Ukrajine. Veľvyslanci sa podľa prezidentky zaujímali aj o vnútropolitické dianie a náladu pred predčasnými voľbami, boj s dezinformáciami a stav občianskej spoločnosti.
Zdroj: TASR
Iveta Michalíková Foto: TASR