S Maďarskom chceme normálne vzťahy

S Maďarskom chceme normálne vzťahy

Slovenská republika má silný záujem na normálnych, pokojných vzťahoch s Maďarskom, s pozitívnou agendou nasmerovanou do budúcnosti, a nie vracajúcou sa do minulosti. Vyhlásil to minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Miroslav Wlachovský po pondelkovej schôdzke s maďarským ministrom zahraničných vecí a vonkajších ekonomických vzťahov Péterom Szijjártóom. Slovenský minister sa poďakoval Maďarsku za to, že sa od 1. júla pripojilo k ostatným krajinám Vyšehradskej štvorky v ochrane slovenského vzdušného priestoru. Rozdielne názory majú naše krajiny na to, ako treba Ukrajine pomáhať v prebiehajúcom konflikte a z dlhodobej perspektívy. Miroslav Wlachovský sa v rámci pracovnej návštevy stretol so zástupcami slovenskej menšiny žijúcej v Maďarsku.

Zdroj: TASR

Martin Haraj, Foto: TASR

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame