Prezidentka o útokoch na mimovládky

Prezidentka o útokoch na mimovládky

Prezidentka SR Zuzana Čaputová sa v pondelok stretla so splnomocnencom vlády pre rozvoj občianskej spoločnosti Filipom Vagačom. Témou rozhovoru boli útoky na mimovládny sektor, ktoré sa rozmohli počas predvolebnej kampane. Prezidentka zvýraznila, že bez mimovládnych organizácií by bolo menej mimoškolských aktivít pre mladých ľudí či nižšia dostupnosť kvalitnej starostlivosti pre pacientov či seniorov. "Namiesto legitímnej diskusie o tom, kde sú hranice úloh, ktoré má zabezpečovať štát, a kde je naopak efektívnejšie využiť kapacity občianskeho sektora, sa v kontexte predvolebnej kampane rozmnožili konšpirácie, kádrovanie a vyhrážky," napísala hlava štátu na sociálnej sieti.

Zdroj: TASR
Jozef Bohunický; Foto: TASR

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame