Slovensko víta všetky témy, ktoré sa riešia počas súčasného samitu Európskej únie a Spoločenstva štátov Latinskej Ameriky a Karibiku v Bruseli. Uviedol to predseda vlády SR Ľudovít Ódor po príchode na stretnutie. Premiér pripomenul, že Slovensko pozná juhoamerické a karibské krajiny skôr ako dovolenkové destinácie, ale pre krajiny EÚ je dôležité a želateľné udržiavať s týmto regiónom aj ekonomické a obchodné vzťahy. Evidujeme v týchto krajinách okolo 30.000 našich krajanov. Druhou veľkou témou na samite je podľa Ódora geopolitická situácia a ruská vojna na Ukrajine, pričom snahy oboch regiónov sú zamerané na dosiahnutie mieru.
Zdroj: TASR
Jozef Bohunický; Foto: TASR