Predstavitelia Združenia samosprávnych krajov a Združenia miest a obcí Slovenska sa včera stretli s prezidentkou Zuzanou Čaputovou, s ktorou diskutovali o kompenzáciách 108 miliónov eur za zvýšené ceny energií. Samosprávam podľa ich predstaviteľov hrozí, že nebudú mať dostatok prostriedkov na plnenie svojich základných funkcií, prezidentka preto prisľúbila stretnutia s premiérom Ľudovítom Ódorom ešte tento týždeň. Ten v pondelok vyhlásil, že v súčasnosti nemôže vyplatenie sľúbenej kompenzácie potvrdiť.
Jozef Bohunický; Foto: TASR