Rezort vnútra dočasne povedie premiér

Rezort vnútra dočasne povedie premiér

Prezidentka Zuzana Čaputová odobrala v stredu Ivanovi Šimkovi poverenie viesť Ministerstvo vnútra. Dočasným riadením rezortu poverila premiéra Ľudovíta Ódora. Návrh na odobratie Šimkovho poverenia odôvodnil premiér naštrbenou dôverou medzi Šimkom a vedením polície, ktorú sa podľa jeho slov nepodarilo obnoviť. Veľkú úlohu hrala nefungujúca vzájomná komunikácia, ktorá sa stala zásadnou prekážkou ďalšej spolupráce. Premiér potvrdil, že hrozil odchod viac ako 20 príslušníkov z vedenia polície či inšpekcie. Dodal, že nešlo len o Šimkove vyjadrenia na sociálnych sieťach. Ubezpečil pritom, že polícia má a naďalej bude mať v medziach zákonnosti voľnosť pri vyšetrovaní. Prezidentka Zuzana Čaputová označila políciu za dôležitú inštitúciu a najmä v čase pred blížiacimi sa voľbami nevidí žiaden dobrý dôvod na ohrozenie jej fungovania personálnou nestabilitou. Aj preto sa podľa vlastných slov rozhodla prijať návrh premiéra Ľudovíta Ódora a odobrala Ivanovi Šimkovi poverenie viesť rezort vnútra.

Zdroj: TASR
Iveta Michalíková; Foto: TASR

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame