V Tatranskom národnom parku osadili prvú špeciálne otestovanú zbernú nádobu. Návštevníci Hrebienka budú môcť do nej vyhadzovať plastové fľaše i plechovky, výnosy z následného zálohovania poputujú na infraštruktúru v Tatrách. Minister životného prostredia SR Milan Chrenko v tejto súvislosti upozornil, že aj takto môžu turisti prispieť k aktivitám TANAP-u a eliminovať odpad v národnom parku.
Zdroj: TASR
Ingrid Slaninková; Foto: TASR