Súčasný stav energetickej krízy je podľa Republikovej únie zamestnávateľov pre domáce podniky neudržateľný, v porovnaní so zahraničnou konkurenciou sa ich výroba predražuje. Mnoho z nich je preto nútených optimalizovať počet pracovných miest, meniť či krátiť pracovný čas, či presťahovať časť svojej výroby do zahraničia. Zamestnávatelia o situácii diskutovali aj s ministrom hospodárstva Petrom Dovhunom. Ten uviedol že jednou z hlavných priorít ministerstva je pripraviť alternatívy postupnej dekarbonizácie a transformácie Slovenska.
Zdroj: TASR
Ingrid Slaninková; Foto: TASR