Vláda súhlasí s podpisom Dohovoru Rady Európy o falšovaní medicínskych výrobkov a podobných trestných činoch ohrozujúcich verejné zdravie. Kabinet sa na tom uzniesol na stredajšom rokovaní. Dohovor má zatiaľ 21 zmluvných strán vrátanie siedmich členských štátov EÚ. Účelom dohovoru je predchádzať a bojovať proti hrozbám pre verejné zdravie ustanovením trestnosti určitých konaní, ochranou práv obetí týchto trestných činov a podporou vnútroštátnej a medzinárodnej spolupráce. Ministerka spravodlivosti Jana Dubovcová upozornila, že dohovor smeruje k spoločnému postupu európskych štátov proti falšovaniu a zneužívaniu liekov a mal by viesť aj k zamedzeniu nelegálneho reexportu liekov.
Zdroj: TASR
Iveta Michalíková; Foto: TASR