Do Grécka v piatok odcestovala druhá skupina slovenských hasičov. Pri hasení lesných požiarov na ostrove Rodos vystriedajú tridsiatku príslušníkov Hasičského a záchranného zboru (HaZZ), ktorí sa vracajú na Slovensko. Na mieste by mali zostať 14 dní. Na letisku bol aj premiér Ľudovít Ódor, poverený vedením rezortu vnútra. "Slovensko je malá krajina, ale pri krízových situáciách sa na nás dá spoľahnúť. Dokázali sme to už viackrát aj v tomto roku, či už pri zemetrasení v Turecku alebo záplavách v Taliansku," vyhlásil Ódor. Predseda vlády sa hasičom poďakoval a ocenil ich odvahu. Ako pripomenul, s plameňmi bojujú aj v prospech slovenských turistov. Doplnil, že v Grécku zostane z pôvodnej zostavy jeden hasič a technika. Prezident HaZZ Pavol Mikulášek verí, že v Grécku vytrvajú lepšie podmienky na lokalizáciu požiarov, miernejší vietor aj teplota. Poznamenal, že miesto nasadenia slovenských hasičov sa môže meniť podľa potreby. Prvá skupina slovenských hasičov dorazila do Grécka minulý týždeň. Prácu slovenského modulu ocenili domáci obyvatelia, od ktorých sa našim hasičom dostali na mieste veľké slová vďaky.
Zdroj: TASRNa 14 dní odletela do Grécka nová skupina slovenských hasičov
28. 07. 2023 15:16 | Správy
Iveta Michalíková; Foto: TASR