Poverená vláda odkazuje, že pomoc ľuďom s vysokými cenami energií bude pokračovať naďalej. Reaguje tak na prepočty Úradu pre reguláciu sieťových odvetví. Podľa nich hrozí od budúceho roku skokový nárast cien energií. „Je to spojené aj s rozpočtom aj vzhľadom na to, že potrebujeme vedieť, akú pomoc si môžeme dovoliť, a podľa toho to budeme nastavovať čo najadresnejšie,“ vyhlásil premiér Ľudovít Ódor. Zástupcovia poverenej vlády a samospráv na stretnutí na Považí hľadali riešenia, ako správne čerpať eurofondy. Naša krajina z nich totiž nedokáže vyčerpať do konca tohto roka približne 400 miliónov.
Zdroj: RTVS
Martin Haraj Foto: TASR