Po šestnástich rokoch od najväčšej priemyselnej havárie na Slovensku padol právoplatný rozsudok. Dvaja bývalí vrcholoví manažéri Vojenského opravárenského podniku v Novákoch pôjdu do väzenia. Rozhodol o tom odvolací Krajský súd v Trenčíne. 2. marca 2007 explózia presne nezisteného množstva výbušnej látky v podniku spôsobila deštrukciu delaboračnej haly a usmrtila osem ľudí a 37 zamestnancov zranila. Spôsobená škoda na majetku sa vyšplhala na viac ako štyri milióny eur.
Zdroj: RTVS
Martin Haraj Foto: TASR