Zástupcovia ministerstiev rokovali na Úrade vlády o vplyve prípadného odvolania mimoriadnej situácie pre pandémiu COVID-19. Išlo o prvé stretnutie pracovnej skupiny. Prvé výsledky by mohli prísť počas niekoľkých týždňov. Cieľom je najmä to, aby prípadné zrušenie mimoriadnej situácie nemalo negatívny vplyv na ľudí odkázaných na pomoc. Mimoriadnu situáciu v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19 vyhlásila vláda od 12. marca 2020. V súčasnosti na Slovensku platí aj mimoriadna situácia pre hromadný prílev cudzincov v súvislosti s vojnou na Ukrajine.
Zdroj: TASR
Branislav Grman Foto: TASR