Katolíci slávia Nanebovzatie Panny Márie

Katolíci slávia Nanebovzatie Panny Márie

Katolícka cirkev na Slovensku i v zahraničí slávi dnes (15. augusta) mariánsky sviatok, ide o Nanebovzatie Panny Márie. Na mnohých miestach sa okrem pútí a procesií zachováva aj starodávny zvyk požehnávania kvetín a bylín. Základ tohto zvyku vznikol v 10. storočí v Nemecku.Vo viacerých európskych krajinách je 15. august dňom pracovného pokoja. Na Slovensku je pracovné voľno 15. septembra na sviatok Sedembolestnej Panny Márie, patrónky Slovenska.

Zdroj: TASR

Ingrid Slaninková Foto: TASR

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame