Slováci častejšie a radšej platia kartou. Zatiaľ čo v roku 2018 platili zákazníci bezhotovostne v 44 percentách prípadov, teraz už je to 56 percent. Preferujeme bezhotovostnú platbu aj v prípade, že máme pri sebe dostatok hotovosti. Bankovky a mince vnímame ako nutnú rezervu.
Zdroj: SITA
Ingrid Slaninková, Foto: TASR