Uplynulo 55 rokov od okamihu, keď armády piatich štátov Varšavskej zmluvy (Sovietskeho zväzu, Bulharska, Maďarska, Nemeckej demokratickej republiky a Poľska) prekročili v noci z 20. na 21. augusta 1968 hranice a začali okupáciu Československej socialistickej republiky. Prezidentka SR Zuzana Čaputová, predseda parlamentu Boris Kollár a premiér Ľudovít Ódor a diplomati sa v pondelok v Bratislave zúčastnili na pietnej spomienke pri príležitosti 55. výročia okupácie Československa vojskami Varšavskej zmluvy.
Zdroj: TASR
Iveta Michalíková Foto: TASR