Pietna spomienka pri príležitosti 55. výročia okupácie

Pietna spomienka pri príležitosti 55. výročia okupácie

Uplynulo 55 rokov od okamihu, keď armády piatich štátov Varšavskej zmluvy (Sovietskeho zväzu, Bulharska, Maďarska, Nemeckej demokratickej republiky a Poľska) prekročili v noci z 20. na 21. augusta 1968 hranice a začali okupáciu Československej socialistickej republiky. Prezidentka SR Zuzana Čaputová, predseda parlamentu Boris Kollár a premiér Ľudovít Ódor a diplomati sa v pondelok v Bratislave zúčastnili na pietnej spomienke pri príležitosti 55. výročia okupácie Československa vojskami Varšavskej zmluvy.

Zdroj: TASR

Iveta Michalíková Foto: TASR

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame