Začala sa Letná klimatická akadémia

Začala sa Letná klimatická akadémia

Prezidentka Zuzana Čaputová v pondelok v Prezidentskom paláci otvorila Letnú klimatickú akadémiu. Na druhom ročníku podujati sa zúčastní 25 mladých ľudí. Čaká ich niekoľko prednášok napríklad na tému zelenej transformácie, kritického myslenia či greenwashingu. Hlava štátu si váži záujem mladých o tému klimatických zmien a aj ich odhodlanie zasvätiť tejto téme svoje štúdium. "Všetky fakty, merania a čísla naznačujú, že všetky informácie, ktoré sme o klimatickej zmene doposiaľ počúvali, prichádzajú akosi skôr. Ako keby sme tú budúcnosť, o ktorej vedci hovoria, žili trošku skôr, ako sa predpokladalo," poukázala.
Čaputová skonštatovala, že boj s klimatickou zmenou a jej dôsledkami je často sprevádzaný nevedomosťou, predsudkami alebo manipuláciou. Apeluje preto na znalosť faktov, rešpekt k vedeckému poznaniu aj racionálny úsudok. "Táto téma sa v súčasnosti stáva obeťou manipulácií, ale aj obeťou znižovania dôvery v štátne autority a inštitúcie. Pričom dôvera je tak veľmi dôležitá pri manažovaní akejkoľvek krízy, vrátane tej klimatickej," podotkla.
Zelená ekonomika sa podľa prezidentky stáva legitímnou témou viacerých podnikateľov, pretože to má perspektívu a je to oblasť, v ktorej sa môžu realizovať a kde môžu investovať.

Zdroj: TASR

Iveta Michalíková Foto: TASR

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame