Vláda v stredu schválila informatívny materiál, podľa ktorého Slovensko využilo z peňazí Európskej únie v programovom období 2014 až 2020 k 18. augustu tohto roka 11,08 mld. eur zo 14,50 mld. eur. Do konca marca 2024 zostáva vyčerpať 3,42 mld. eur, z čoho pôjde 1,07 mld. eur na podporu riešenia energokrízy. Čerpanie eurofondov narástlo od 15. mája do 18. augusta tohto roka zo 70,03 % na 76,40 %.
Zdroj: TASR
Martin Haraj Foto: TASR