Slovensko nedokáže naplno využiť potenciál členstva v medzinárodných vedeckých inštitúciách. Naša krajina je pritom členom zhruba 25 medzinárodných vedeckých inštitúcií a niekoľkých ďalších výskumných infraštruktúr. Na ministerstve školstva neexistuje oddelenie špeciálne zamerané na manažovanie účasti v medzinárodných vedeckých inštitúciách. Pritom neexistuje žiadna iná oblasť, kde by bol koeficient návratnosti väčší ako vo vede a výskume.
Zdroj: Denník N
Martin Haraj; Foto: TASR