Slovenskí študenti uspeli na Medzinárodnej olympiáde

Slovenskí študenti uspeli na Medzinárodnej olympiáde

Slovenských študentov ocenili na Medzinárodnej olympiáde z astronómie a astrofyziky, ktorá sa uskutočnila v poľskom Chorzówe. Na prestížnej súťaži testujúcej teoretické znalosti i praktické zručnosti získali cenný kov i čestné uznanie. Ondrej Juhás získal bronzovú medailu za výborné znalosti na všetkých poliach astronómie. Mário Tlamka dostal čestné uznanie za praktické kolo, najmä za prácu s teleskopom a znalosti orientácie na nočnej oblohe.

Zdroj: TASR

Branislav Grman, Foto: TASR

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame