Dve tretiny reštaurácií používajú v prevádzkach digitálne technológie

Dve tretiny reštaurácií používajú v prevádzkach digitálne technológie

Dve tretiny reštaurácií na Slovensku používajú vo svojich prevádzkach digitálne technológie a vo väčšine prevádzok už dominujú bezhotovostné platby. Vyplýva to z prieskumu Iniciatívy Pomoc pre gastro realizovaného formou dotazníka na vzorke 392 gastrozariadení v období od 5. do 20. augusta. Najpoužívanejšie sú digitálny systém platobných kariet a objednávkový systém cez web alebo aplikáciu. Vyše 60 percent prevádzok uviedlo ako hlavný dôvod využívania technológií úsporu času a to, že si to vyžadujú samotní zákazníci.

Zdroj: TASR

Branislav Grman, Foto: TASR

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame