Prezidentka na samite Iniciatívy Trojmoria v Bukurešti

Prezidentka na samite Iniciatívy Trojmoria v Bukurešti

Prezidentka Zuzana Čaputová odcestovala na samit Iniciatívy Trojmoria v Bukurešti. Jeho súčasťou bude aj sprievodné podnikateľské fórum s účasťou slovenských firiem. Cieľom iniciatívy je posilňovať spoluprácu štátov najmä pri budovaní severo-južných prepojení v oblastiach ako doprava, energetika a digitálna sféra, čo je aj hlavná téma spoločných rokovaní. Iniciatíva Trojmoria vznikla v roku 2016 a spája 12 štátov medzi troma morami - Čiernym, Baltským a Jadranským.

Zdroj: TASR

Branislav Grman, Foto: TASR

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame