Voliči zo zahraničia by si nemali nechávať na poslednú chvíľu odoslanie obálky s hlasovacím lístkom. Vyzýva ich na to Ministerstvo vnútra, ktoré upozorňuje na dlhšie doručovacie lehoty z niektorých vzdialenejších štátov. Pošta zo zahraničia musí byť doručená na MV najneskôr 29. septembra do 12.00 h. Rezort vnútra všetkým zaregistrovaným voličom odoslal do zahraničia doporučene potrebné materiály na hlasovanie. O ich opakované doručenie môže volič požiadať v prípade, že pôvodná zásielka sa ministerstvu vnútra vrátila ako nedoručená. Požiadať o opakované zaslanie volebných materiálov je možné do 20. septembra. Voliči s trvalým pobytom na Slovensku, ktorí nestihnú včas zaslať návratnú obálku alebo ju vôbec neodošlú, majú možnosť voliť v deň volieb na území Slovenska.
Zdroj: TASR