Prezidentka Zuzana Čaputová si počas pietneho aktu v Múzeu holokaustu v Seredi pripomenula Deň obetí holokaustu a rasového násilia, ktorý pripadá na 9. septembra. Kyticu kvetov spolu s preživšími, členmi židovskej obce a študentmi seredských škôl položila na mieste, odkiaľ boli počas 2. svetovej vojny deportovaní väzni do koncentračných táborov. Obete holokaustu si pripomenuli aj v bratislavskom Divadle Pavla Országha Hviezdoslava čítaním mien z deportačných zoznamov.
Zdroj: TASR
Branislav Grman, Foto: TASR