Slovensko zlikvidovalo zásoby kazetovej munície

Slovensko zlikvidovalo zásoby kazetovej munície

Slovensko už zlikvidovalo všetky zásoby kazetovej munície. Splnilo tak svoj záväzok v oblasti medzinárodného humanitárneho práva. Predstavitelia rezortu obrany o tom informovali v Ženeve v rámci medzinárodného stretnutia zástupcov štátov, ktoré pristúpili k Dohovoru o kazetovej munícii. Používanie kazetovej munície zakazuje vyše 120 krajín, pretože predstavuje vážne riziko pre civilné obyvateľstvo nielen počas streľby, ale aj po nej. Nevybuchnuté časti zostávajú na území, kde boli tieto zbrane použité, ešte dlhý čas a spôsobujú vážne zranenia a straty na životoch civilného obyvateľstva.

Zdroj: TASR

Ingrid Slaninková, Foto: Wikimedia/Andy Dingley

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame