Tisícky pútnikov sa v piatok zišli v Šaštíne na národnej púti pri príležitosti sviatku Sedembolestnej Panny Márie, patrónky Slovenska. Jej vyvrcholením bola svätá omša. Za prítomnosti slovenských biskupov aj predstaviteľov spoločenského a politického života celebroval štátny sekretár Svätej stolice kardinál Pietro Parolin.
Zdroj: TASR
Martin Haraj, Foto: TASR