Prezidentka na summite v NY

Prezidentka na summite v NY

Odstránenie chudoby, znižovanie nerovností, či podpora spravodlivého a ekologického hospodárenia nie sú len diskusné témy, ale najmä konkrétne ciele, ktoré sa Slovensko zaviazalo naplniť do roku 2030. Uviedla to prezidentka Zuzana Čaputová v prejave na Summite trvalo udržateľného rozvoja v New Yorku. Prezidentka pripomenula, že počet ľudí ohrozených chudobou rastie nielen vo svete, ale aj na Slovensku. Uviedla, že na Slovensku sa 85 % elektrickej energie vyrába s nulovými emisiami a krajina v najbližších siedmich rokoch použije 5 % svojho HDP na dekarbonizáciu ekonomiky a zvýšenie využitia obnoviteľných zdrojov energie. Slovensko v oblasti chudoby v najbližších ôsmich rokoch investuje takmer jednu miliardu eur na integráciu okrajových rómskych komunít, ktoré často čelia generačnej chudobe.

Zdroj: TASR

Martin Haraj, Foto: Prezident.sk

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame