Cenu ministerky kultúry za rok 2022 získali v utorok večer v Bratislave piati jednotlivci a štyri inštitúcie. Ocenenia v oblastiach umenia, kultúrneho dedičstva a kultúrno-osvetovej činnosti odovzdávala ministerka kultúry Silvia Hroncová. Medzi laureátmi sú režisérka Tereza Nvotová, dramaturg a autor komiksov Daniel Majling, kurátorka Gabriela Garlatyová, literárna prekladateľka Julia Sherwood a scénograf Boris Kudlička. Z inštitúcií získali ocenenie Slovenská národná galéria, Slovenský filharmonický zbor, Stredoslovenské múzeum a Slovenská ústredná hvezdáreň.
Zdroj: TASR
Martin Haraj, Foto: Matej Kautman