Prezidentkin prejav v OSN

Prezidentkin prejav v OSN

Klimatická kríza, výzvy spojené s novými technológiami a tiež ruská invázia na Ukrajine. To boli hlavné témy, ktoré zazneli v prejave prezidentky Zuzany Čaputovej na Valnom zhromaždení OSN v New Yorku. Uviedla, že Slovensko zníži do roku 2030 produkované emisie oproti roku 1990 až o 55 %. Naša krajina použije v nasledujúcich siedmich rokoch 5 % svojho HDP na dekarbonizáciu ekonomiky a zvýšenie využívania obnoviteľných zdrojov. Hlava štátu zdôraznila, že sociálne siete, umelú inteligenciu a ďalšie vznikajúce technológie treba čo najskôr demokraticky regulovať. Vo svojom prejave uviedla aj to, že vlani zaznamenali vo svete najviac úmrtí súvisiacich s konfliktmi od roku 1994 a výrazne k tomu prispela ruská invázia na Ukrajinu.

Zdroj: RTVS

Martin Haraj, Foto: TASR

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame