Minister životného prostredia Milan Chrenko sa vo štvrtok zúčastnil na klimatickom samite Organizácie Spojených národov v New Yorku. Hovorilo sa na ňom okrem iného o potrebe aktualizovať národné ciele energetickej transformácie a postupnom vyraďovaní fosílnych palív. Takisto treba nastaviť významnejšie ciele v oblasti obnoviteľnej energie.
Zdroj: TASR
Martin Haraj, Foto: Wikimedia/russavia