Prezidentka Zuzana Čaputová otvorila vo štvrtok na pôde OSN sprievodné podujatie v rámci globálnej iniciatívy pre boj s detskou rakovinou. Jeho organizátorom bolo slovenské ministerstvo zdravotníctva v spolupráci so Svetovou zdravotníckou organizáciou. Slovensko má v boji s detskou rakovinou dobré výsledky a cenné skúsenosti. "Slovensko už svojimi aktivitami prispelo k tomu, že sa podarilo naplniť cieľ, aby v každej krajine sveta existovalo špecializované centrum detskej onkológie," uviedla Čaputová. Okrem prezidentky sa zúčastnil na sprievodnom podujatí v New Yorku i poverený minister zdravotníctva Michal Palkovič.
Zdroj: TASR
Martin Haraj, Foto: TASR