Prezident Peter Pellegrini plánuje v Košiciach úradovať častejšie než raz ročne. Vyhlásil to v piatok počas svojej návštevy regionálneho pracoviska Kancelárie prezidenta. Zdôraznil, že tento priestor nie je len symbolický, ale plnohodnotne vybavený pre jeho prácu.
V metropole východu sa hlava štátu zúčastnila aj na slávnostnej benefícií, kde si pripomenuli 100 rokov od založenia Univerzitnej nemocnice L. Pasteura. Stretol sa aj so zástupcami mesta a kraja.
S ministerkou hospodárstva Denisou Sakovou absolvovali prehliadku priemyselného parku Valaliky. Saková a predstavitelia švédskej automobilky potvrdili termín spustenia výroby závodu Valaliky v roku 2026.
Zdroj: TASR
Zuzana Kejmarová Foto: TASR