Ministerstvo hospodárstva (MH) SR a Asociácia kritickej infraštruktúry (AKI) SR podpísali memorandum o spolupráci. Strany deklarovali záujem spolupracovať pri implementácii opatrení zameraných na posilňovanie odolnosti kritických subjektov, pri tvorbe a predkladaní návrhov legislatívnych zmien, pri výmene odborných poznatkov a skúseností, ako aj pri propagovaní dobrej praxe a overených postupov v oblasti ochrany kritickej infraštruktúry. Asociácia kritickej infraštruktúry SR vytvára odbornú platformu pre kritické subjekty, ich dodávateľov, odborníkov a partnerov pôsobiacich v oblasti bezpečnosti a odolnosti strategických sektorov. Kritickým subjektom, ktoré budú určené v zmysle zákona o kritickej infraštruktúre najneskôr do 17. júla, asociácia ponúka priestor na odbornú spoluprácu, výmenu skúseností, konzultácie a podporu pri implementácii požiadaviek vyplývajúcich z novej legislatívy a budovania odolnosti kritických subjektov v SR
Zdroj: TASR